Intertek (www.intertek.com)
 

Skriv till oss:

Telefon:

+ 46 8 750 00 00
 
 

Lokala kontor

Inom vårt område ledningssystem i Sverige finns Intertek placerade på 10 platser från norr till söder:

Nordiskt huvudkontor i Sverige
Intertek
Besöksadress: Torshamnsgatan 43
Box 1103, 164 22 Kista
Epost: kontakt@intertek.com
Telefon: +46 8 750 00 00  Fax: +46 8 750 03 07

VD: Thomas Andersson, 08-750 02 24, 0708-752 042
E-post: thomas.andersson@intertek.com  

Analystjänster av livsmedel:

Alnarp (analystjänster av livsmedel)
Intertek ScanBi Diagnostics
Box 166
23053 Alnarp

Tel: 040- 69 28 001
E-mail: scanbi@intertek.com

Besöks och gods adress:
Intertek ScanBi Diagnostics,
Elevenborgsvägen 2
23053 Alnarp, Sverige

Ledningssystem - certifiering och revisionstjänster

Helsingborg
Karin Hansson, 073-375 00 27 (livsmedelsäkerhet)
E-post: karin.hansson@intertek.com

Jönköping
Ebbe Ombäck, 073-375 00 86
E-post: ebbe.omback@intertek.com  

Karlstad
Jörgen Hedeås, 073-375 00 69
E-post: jorgen.hedeas@intertek.com 

Linköping
Stefan Nygren, 073-375 00 36
E-post: stefan.nygren@intertek.com  

Mariefred/Strängnäs
Martin von Berens, 0152-801 80 alt. 070-25 024 44
E-post: martin.von.berens@intertek.com

Stockholm
Jesper Ghildiyal, 08-750 02 19, 070-875 20 26
E-post: benthe.tunestad@intertek.com  

Martin Vinskär, 08-750 03 per , 073-375 00 07
Epost martin.vinskar@intertek.com

Per-Olof Ehinger, 08-750 01 07, 073-375 00 12
E-post: per-olof.ehinger@intertek.com

Tomelilla
Sophie Albrektsson, 070-46 04 458 (livsmedelsäkerhet)
E-post sophie.albrektsson@intertek.com

Umeå
Östen Eriksson, 070-20 10 525
Epost: osten.eriksson@intertek.com

för mer information.