Lokala kontor

Inom revision och certifiering av ledningssystem finns vi på följande platser runt om i Sverige.

Certifiering av ledningssystem och revisionstjänster

Nordiskt huvudkontor i Sverige
Intertek
Besöksadress: Torshamnsgatan 43
Box 1103, 164 22 Kista
Epost: kontakt@intertek.com
Telefon: +46 8 750 00 00  Fax: +46 8 750 03 07

VD: Angelique Björklund
E-post: angelique.bjorklund@intertek.com

Manar Kanaan, Academy Manager/ Key Account Manager Business Assurance
Utbildningar, kurser, Skog, FSC, PEFC, Generell sälj, övrig sälj
Mobile: +46 733 75 02 32
Office +46 8 750 00 00
E-post: manar.kanaan@intertek.com

Peter Nilsson, Key Account Manager & Project Manager Business Assurance
ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, IATF, offentliga upphandlingar, ISO 27001, övriga standarder
Mobile +46 733 75 02 02
Office +46 8 750 00 00
E-post: peter.nilsson@intertek.com

Måns Holmbom, Key Account Manager Business Assurance
ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, övriga ISO standarder, Air Space
Mobile +46 733 750 013
Office +46 8 750 00 00
E-post: mans.holmbom@intertek.com

Jonas Borg, Key Account Manager Business Assurance
Food. FSSC, ISO 22000, BRC
Mobile +46 733 75 02 06
Office +46 8 750 00 00
E-post: jonas.borg@intertek.com

Halepce Tosun, Key Account Manager Business Assurance
ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001, övriga ISO-standarder
Mobile: +46 733 75 02 04
Office: +46 875 000 38
E-post: halepce.tosun@intertek.com

Emma Qvist, Sales Representative Business Assurance
ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, Food, Livsmedel
Mobile +46 733 75 01 08
Office +46 8 750 00 00
E-post: emma.qvist@intertek.com

Lena Sagerstad, Sales Representative Business Assurance
ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, Skog, FSC, PEFC
Mobile +46 733 75 01 13
Office +46 8 750 00 00
E-post: lena.sagerstad@intertek.com

Analys av livsmedel:

Alnarp (analystjänster av livsmedel)
Intertek ScanBi Diagnostics
Box 166
23053 Alnarp

Tel: 040- 69 28 001
E-mail: scanbi@intertek.com

Besöks- och godsadress:
Intertek ScanBi Diagnostics,
Elevenborgsvägen 2

23053 Alnarp, Sverige